Koolinoored toovad doonorluse teatrisse

Sel laupäeval, 23. veebruaril katsuvad koolinoored jõudu Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse korraldatud teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“.

Festivali eesmärk on tutvustada noortele veredoonorlust ja julgustada neid lavalises vormis oma ideid ja nägemust teistega jagama. Eesti Draamateatri lavalaudadel etenduvad spetsiaalselt selleks festivaliks sündinud omaloomingulised etendused.

„Mul on hea meel tõdeda, et laval nähtu on olnud alati emotsionaalselt kaasakiskuv ja näitab, kui tõsiselt on noored oma loomingusse suhtunud,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Osalejate positiivne tagasiside on innustanud meid festivali korraldama juba kolmandat korda.“

Teatrifestival toimub Tallinnas Eesti Draamateatri väikeses saalis laupäeval, 23. veebruaril kell 10.00-14.00. Festivalil osalevad kuus kooli Käinast, Tallinnast, Kallaverest, Kuusalust, Narvast ja Rakverest.

Osalejaid hindab žürii koosseisus näitleja ja lavastaja Eero Spriit, doonorluse saadik Liis Loikmann, teatrihuviline Laivi Tõnurist, doonor Kardi Laansoo ja verekeskuse esindaja Regina Kaasik. Festivali võitjatrupp saab auhinnaks teatrikülastuse vabalt valitud teatris Mandri-Eestis.

Festivali toetavad Fazer, Eesti Draamateater, Põltsamaa Felix, Bambona ja www.dolomiit.ee.

Ajakava

10.00 Festivali avamine, tervitussõnad verekeskuse doonorluse arendusjuhilt Ülo Lombilt
10.45 Käina gümnaasium „Olen olemas“
11.15 Laagna gümnaasium „Vaenlasest verevennaks“
11.45 Kallavere keskkool „Kõik on võimalik“
12.15 Kuusalu keskkool „Ma olen siin, Nora“
12.45 Narva Eesti gümnaasium „Mis ta nimi on?“
13.15 Rakvere gümnaasium „Hämar tantsib meie ees“
13.30 Žürii kokkuvõtted, osalejate toitlustamine
14.00 Festivali lõpetamine, autasustamine

Lisainfo:
Ülo Lomp
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht
ylo.lomp@regionaalhaigla.ee, tel: 53365943