Koolinoored toovad taas doonorluse rambivalgusesse

_MG_0598

Laupäeval, 19. märtsil kella 10.30-14.00 katsuvad koolinoored jõudu teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“. Vene teatri lavalaudadel on spetsiaalselt selleks päevaks sündinud omaloomingulised etendused viielt kooliteatritrupilt Käinast, Kuusalust ja Tallinnast.

„Soovime teatrifestivaliga noortele tutvustada, mida veredoonorlus endast kujutab ja julgustada neid loomingulises vormis end väljendama. Pärast festivali levib osalejate seas alati meeldiv elevus ja rõõm saadud kogemusest,“ sõnas festivali ellukutsuja, Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, lisades: „Kes kord on festivalil osalenud, tahab ikka tagasi tulla.“

Osalejaid hindab žürii koosseisus näitleja ja lavastaja Eero Spriit, näitleja Ene Järvis ning doonorluse- ja teatrihuvilised Dennis Karpov, Oliver Lomp ja Helja Pärnpuu.

„Doonor on elupäästja“ toimub tänavu kuuendat korda. Festivali võitjatrupp saab auhinnaks külastuse vabalt valitud teatrisse Mandri-Eestis

Festivali toetavad Bambona, Kalev, Haljas, Vene Teater ja Okupatsioonide muuseum.

Ajakava 
Vene Teater (Vabaduse väljak 5), väike saal
laupäeval, 19. märtsil 2016

10.30 Festivali avamine
10.45 “Ema”, Tallinna Laagna Gümnaasium
11.15 ”Ooteruum“, Polygoni Teatrikool
11.45 „Doonor on lahingus kangelane“, Käina Kool
12.15 Loominguline vahepaus. Kuusalu näitetrupi ja Polygoni Teatrikooli juhendajad viivad läbi põnevaid etüüde ja õpetavad tantse. Soovijatele teatriekskursioon.
13.00 ”Pelikani lugu”, Kadrioru Saksa Gümnaasium
13.30 „Doonor – riigikaitsja“, Kuusalu Gümnaasium
14.00 Kokkuvõte, autasustamine

Festivalil osalejatel on võimalik pärast lõpetamist külastada Okupatsioonide Muuseumit.

Lisainfo:

Ülo Lomp
Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht
ylo.lomp@regionaalhaigla.ee
tel 5336 5943