Koolinoored toovad taas doonorluse teatrisse

Sel laupäeval, 22. märtsil katsuvad koolinoored jõudu Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse korraldatud teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“. Festivali eesmärk on tutvustada noortele veredoonorlust ja julgustada neid lavalises vormis oma ideid ja nägemust teistega jagama. Eesti Draamateatri lavalaudadel etenduvad spetsiaalselt selleks festivaliks sündinud omaloomingulised etendused.

„Meil on korraldajatena hea meel tõdeda, et laval nähtu on olnud alati emotsionaalselt kaasakiskuv ja näitab, kui tõsiselt on noored oma loomingusse suhtunud,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Osalejate osalemisrõõm ja positiivne tagasiside on innustanud meid festivali korraldama juba neljandat korda.“
Teatrifestival toimub Tallinnas Eesti Draamateatri väikeses saalis laupäeval, 22. märtsil kell 9.30-13.00. Seekordsel festivalil osaleb viis kooli Käinast, Tallinnast ja Narvast.
Osalejaid hindab žürii koosseisus näitleja Ene Järvis, doonorluse saadik Liis Loikmann, doonorluse vabatahtlik abiline Laivi Tõnurist, aktiivne doonor Kardi Laansoo ja verekeskuse esindaja Karin Pungas. Festivali võitjatrupp saab auhinnaks teatrikülastuse vabalt valitud teatris Mandri-Eestis.
Festivali toetavad Fazer, Eesti Draamateater, Põltsamaa Felix ja Bambona.
Ajakava
9.30 Festivali avamine, tervitussõnad verekeskuse doonorluse arendusjuhilt Ülo Lombilt
10.00 Tallinna Ühisgümnaasium „Reesuskonflikt“
10.30 Käina Gümnaasium „Minu veri aitab elada“
11.00 Tallinna Laagna Gümnaasium „Tagajärjed“
11.30 Narva Eesti gümnaasium „Kärvand miisust head verd ei saa!“
12.00 Lasnamäe Üldgümnaasium „Hea hind“
12.30 Žürii kokkuvõtted, osalejate toitlustamine, doonorluse õppefilmi näitamine
13.00 Festivali pidulik lõpetamine, autasustamine

Pildil: Eelmise aasta võitjad – Kuusalu keskkool näidendiga „Ma olen siin, Nora“ 

Lisainfo:
Ülo Lomp
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht
ylo.lomp@regionaalhaigla.ee , tel 5336 5943