Korporandid hakkavad võidu verd loovutama

Tänasest kuni 30. aprillini toimub akadeemiliste organisatsioonide vereloovutusvõistlus, kuhu on osalema kutsutud kõik akadeemiliselt organiseerunud inimesed.

„Võistluse eesmärk on pöörata akadeemilise maailma tähelepanu doonorluse olulisusele ja meelitada uusi inimesi doonoriks hakkama. Tundub, et võistlusmoment motiveerib inimesi ja meil on ainult hea meel, et enamik akadeemilisi organisatsioone on meie algatusega aktiivselt kaasa tulnud,“ sõnas ettevõtmise üks juht, korp! Lembela liige Liina Haas.

Võistluse ajal saab verd anda nii Tallinna kui ka Tartu verekeskustes, kus osalejaid ootab ka registreerimisleht. Kõik akadeemiliselt organiseerunud doonorid peaks nime kirja panema, kuna just selle lehe alusel selgub kevadel võitja. Võitjatele on välja pandud ka ergutusauhinnad.

Täna alanud korporantide vereloovutamise võistlus on järjekorras kolmas sarnane ettevõtmine. „Siiani on tagasiside olnud väga positiivne ja loodame, et võistlus saab meeldivaks traditsiooniks. Eriti rõõmustav on, et lisaks annetatud vere hulgale, on esmakordsete doonorite arv iga võistlusega kasvanud. Järelikult täidab meie ettevõtmine eesmärki“ tõdes Haas. „Loomulikult on selle aasta sihiks eelmine tulemus ületada!“

Eelmine sarnane võistlus kestis mullu 10. oktoobrist selle kevade 10. maini. Selle aja jooksul tegid 23 organisatsiooni korporandid kokku 496 vereloovutust ja kogusid Tallinna ja Tartu verekeskustele üle 220 liitri verd. Esimese koha sai korporatsioon Sakala, kelle liikmed annetasid kokku 94 doosi ehk 42 liitrit verd.