Korporantide veredoonorluse võistluse võitjad on selgunud!

10. mail pandi punkt 7 kuud kestnud akadeemiliste organisatsioonide veredoonorluse võistlusele. Osalema olid kutsutud akadeemiliselt organiseerunud isikud – korporatsioonide ja seltside liikmed (nii tegevliikmed kui ka vilistlased). Verd sai anda Tallinna ja Tartu verekeskustes.

25. mail C! Leola konvendis peetud verepeol kuulutati trummipõrina saatel välja seekordse võistluse aktiivseimad osavõtjad! Võitjaks osutus nii Tallinnas kui Tartus korporatsioon Sakala, kelle liikmed annetasid kokku 94 doosi ehk 42 liitrit verd. 86 vereannetusega sai teise koha Eesti Üliõpilaste Selts ja kolmanda koha 58 vereannetusega korporatsioon Rotalia.

Terve võistluse jooksul tegid korporandid 23-st organisatsioonist kokku 496 vereannetust ning selle abil kogusid Tallinna ja Tartu verekeskused kokku üle 220 liitri verd.

Sirli Kalbus, korporatsioonist Lembela: "Tegelikkuses on tegemist hea idee taaselustamisega, nimelt C! Lembela on ka aastaid tagasi sellist üritust korraldanud ja kevadel tuli meie liikmetel idee see taaselustada, kuna tegemist on ühiskonna jaoks väga olulise teemaga. Soovime nii enda organisatsiooni liikmeid innustada tegelema doonorlusega kui ka kaasata teiste organisatsioonide liikmeid." "Seekord soovisime vereandmise aega pikendada ja sellise hea algatusega tegeleda terve õppeaasta vältel," lisas Kalbus.

Eelmisel samalaadsel võistlusel 2011. aasta mais osales 63 korporanti, neist 22 Tallinnas ja 41 Tartus ning kokku 12 erinevast organisatsioonist. Kokku annetati 28,35 liitrit verd. Toonagi võttis esikoha korp! Sakala 21 osalejaga. Teise ja kolmanda koha aga korp! Lembela 15 osalejaga ning korp! Rotalia ja Eesti Naisüliõpilaste Selts mõlemad 6 osalejaga.

Täname südamest kõiki, kes võistlusest osa võtsid ja korporatsioon Lembelat toreda algatuse eest!