Laste joonistusvõistlus

Terve oktoobrikuu kestab juba traditsiooniks saanud laste joonistusvõistlus „Doonor on elupäästja“, mida korraldab Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus. Sel sügisel osalevad võistlusel Narva linna gümnaasiumide ja Ida-Virumaa põhikoolide õpilased.

Võistluse eesmärk on tutvustada lastele veredoonorlust kui lihtsaimat viisi teha suurimat heategu – päästa elu. Joonistusvõistluse kaudu peaks laps saama ettekujutuse sellest, kes on veredoonor ja kuidas doonoriveri aitab päästa inimelusid.

Võistlus on mõeldud I–IV klassi õpilastele. Eraldi hinnatakse kõigi vanuseastmete töid, kokku on neli vanuserühma. Õpetaja valikul saadetakse PERHi verekeskusesse igast vanuseastmest kuni kolm tööd.

Joonistusvõistlusele eelnevalt räägivad õpetajad klassijuhataja tundides sellest, kes on veredoonor ja selgitavad, miks on nende inimeste tegevus tähtis, et kaasinimesi abistada. Võistlustöid saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Iga vanuserühma kuut paremat õpilast autasustatakse diplomi ja auhinnaga. Eraldi valitakse välja võistlustööde hulgast ka verekeskuse järgmise aasta kalendri pilt. Kõikide osavõtjate tööd eksponeeritakse Ädala tänaval verekeskuse fuajees ning hindajateks on verekeskuse doonorid ja töötajad. Auhinnad jagatakse kätte enne jõule ja kõik joonistajad saavad verekeskuse poolt ka magusa üllatuse.