Laste joonistusvõistlus

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab taas juba traditsiooniks saanud laste joonistusvõistluse „Doonor on elupäästja“. Sel sügisel on võistlusele osalema kutsutud Järvamaa koolide õpilased.

Võistluse eesmärk on tutvustada lastele veredoonorlust kui lihtsaimat viisi teha suurimat heategu – päästa elu. Joonistusvõistluse kaudu peaks laps saama ettekujutuse sellest, kes on veredoonor ja kuidas doonoriveri aitab päästa inimelusid.

Võistlus on mõeldud I–IV klassi õpilastele. Eraldi hinnatakse kõigi vanuseastmete töid, kokku on neli vanuserühma. Õpetaja valikul saadetakse Regionaalhaigla verekeskusesse igast vanuseastmest kuni kolm tööd.

Joonistusvõistlusele eelnevalt räägivad õpetajad klassijuhataja tundides sellest, kes on veredoonor ja selgitavad, miks on nende inimeste tegevus tähtis, et kaasinimesi abistada. Võistlustöid saab esitada 15. novembrini.

Iga vanuserühma kuut paremat õpilast autasustatakse diplomi ja auhinnaga. Eraldi valitakse välja võistlustööde hulgast ka verekeskuse järgmise aasta kalendri pilt. Kõikide osavõtjate tööd eksponeeritakse Ädala tänaval verekeskuse fuajees ning hindajateks on verekeskuse doonorid ja töötajad. Auhinnad jagatakse kätte enne jõule ja kõik joonistajad saavad verekeskuse poolt ka magusa üllatuse.

Tööd tuleb saata aadressile:
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus
Regina Kaasik
Ädala 2
10614 Tallinn

Täiendav info
Regina Kaasik, tel 617 3007, regina.kaasik@regionaalhaigla.ee