Laste joonistusvõistlus

Regionaalhaigla verekeskus korraldab joonistusvõistluse “Doonor on elupäästja”, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu veredoonorluse vajalikkusele ja rollile ühiskonnas, jagada sellekohast informatsiooni läbi koolilaste ka lapsevanematele ning näidata laste ettekujutust sellest, kuidas doonoriveri aitab päästa inimelu. Pikaajaliseks eesmärgiks on sarnaste projektide kaudu uue doonorite põlvkonna kasvatamine.

Osalema on oodatud I–IV klasside õpilased Tallinna, Haapsalu, Rakvere, Narva, Keila, Rapla ja Paide koolidest. Koolide valik otsustati teha nende linnade järgi, kus suvel toimusid doonoritelkide üritused. Võistlused viiakse koolides läbi joonistamise või klassijuhataja tundides ning osaleda võib ka kollektiivse tööga. Siis võib ühe töö kallal osaleda terve klass ja töö formaadil ega tehnikal piire ei ole. Võistlustöö peaks edasi andma lapse ettekujutuse sellest, kes on doonor ja kuidas doonoriveri aitab päästa inimelu. Töö peab olema tagaküljel varustatud loetavalt kirjutatud õpilase nime, kooli ja klassiga. Iga kool võib ühe vanuserühma peale välja panna 5 tööd.

Võistlustööde esitamise viimane tähtaeg on 15. november 2008 a. Tööd tuleb saata aadressile: 10614 Tallinn, Ädala tn. 2, verekeskus.

Kõikidele osavõtjatele on meened verekeskuse ja võistluse sponsorite poolt. Iga klassiderühma kuus paremat õpilast autasustatakse diplomi ja auhinnaga. Parimad selgitatakse novembrikuu jooksul ning hindajateks on doonorid ja verekeskuse töötajad. Võitjatega võetakse ühendust enne jõuluvaheaega.
Töid hinnatakse eraldi klasside arvestuses. Eripreemiaid antakse välja originaalseima kunstilise lahenduse ja huvitavaima värvilahenduse eest. Eraldi arvestus on kollektiivtöödel.  Hindajateks on verekeskust külastavad doonorid ja verekeskuse töötajad. Paremad tööd jäävad kaunistama verekeskuse fuajeed.

Verekeskus ootab aktiivset osavõttu!