Einar

Einar Sirila Virumaa Teataja

Iga kord, kui Tamsalu kultuurimajas on doonoripäev, paneb Einar Sirila autole hääled sisse ning sõidab head tegema. Heategusid on viimase 40 aasta jooksul kogunenud juba 101. Täpselt nii mitu korda on Tamsalu vallas Võhmuta külas elav seemendustehnik Einar Sirila (59) ametlikel andmetel käinud verd loovutamas.

Tema enda teada peaks loovutuskordade arv siiski natuke suurem olema, aga täpsest arvust pole ta isegi teadlik. “Teisi peab ju aitama,” leiab haruldase AB-veregrupiga reesuspositiivne doonor, keda on nõukogude ajal kutsutud isegi erakorraliselt Rakveresse verd andma, sest keegi vajas kiiremas korras vereülekannet.

Peale selle, et doonorlusega saab abivajajaid aidata, tagab protseduur hea enesetunde doonorile endalegi. “Parem enesetunne on asja juures kõige suurem pluss,” ütleb Einar ja lisab, et haiguslehel on tema ainult ühe korra olnud. “Tervis on kohe parem ja töö lendab,” kiidab ta doonorluse häid külgi ning lausub, et soovib seda tegevust jätkata seni, kuni saab.

Aastate jooksul tehtud heateod ei ole teistelegi märkamata jäänud. Doonorite autasustamisüritustel on Sirila käinud nii Paides kui Tallinnas.

Täismahus artikkel Einarist ilmus Virumaa Teatajas 27. veebruaril 2013. Autor: Kristi Ehrlich, foto: Arvet Mägi