Marion

marion tupist

Marion on 37-aastane tegus Eesti naine, kes on veredoonor olnud juba 16 aastat ning ühtlasi vajanud ka ise vereülekannet.

Marion oli tol hetkel 21-aastane, kui ta esimest korda verd loovutas. Noor hakkaja neiu oli terve ja sportlike eluviisidega inimene ja veredoonorlusega alustamine tundus ainuõige viis. Marion tõdeb: Minus on ilmselt alati olnud mingi seletamatu maailma parandamise ja balansseerimise vajadus. Olen tegev ka Kaitseliidus ja abipolitseinikuna Tallinna kesklinna piirkonnas, ühtlasi kuulun ka abipolitseinike verekonda. Olen püüdnud regulaarsust hoida ja käia vähemalt kaks korda aastas verd andmas. Olles kahe lapse ema, on tulnud mõned pausid sisse, aga kui aeg on käes ja tervis on korras, siis lähen ja teen selle väikese heateo. Mul on 0-grupi veri ja see teeb minust universaalse doonori, minu veri on sobilik kõigile abivajajatele.

 

Sel hetkel veel Marion ei teadnud, et on ka ise ühel hetkel see, kes vajab elupäästvat vereülekannet, kuid kuus aastat tagasi, kui Marionil sündis poeg, kaotas noor naine sünnitusest tekkinud komplikatsioonide tõttu suures koguses verd. Marionile tehti operatsioon ja hiljem kahel korral vereülekanne, sest värske ema hemoglobiin oli langenud 65 peale. Marion lisab: Toona sai ring minu jaoks kuidagi loogiliselt kokku, ma nägin nii aitaja kui abivajaja poolt ja sain seeläbi doonorina jätkamiseks veelgi rohkem indu juurde. Olen nii mõnegi sõbra endaga esimest korda vereandmisele kaasa võtnud ja hea on tõdeda, et neist on saanud regulaarsed doonorid.

 

Oma südamliku loo rääkis Marion ka jõulupühade ajal Jõulutunneli saates. Marioni sõnul mitte kõigil ei ole võimalik raha annetada, abivajajaid on võimalik aidata ka muul viisil – näiteks annetada oma verd.Saatelõik on vaadatav alates 20:53: https://etv.err.ee/1013252/joulutunnel