SimplBooks meeskond

SimplBooks meeskond

SimplBooks meeskonnas leidub palju veredoonoreid: kutsume üles ka teisi ettevõtteid koos meeskondadega verd loovutama minema.

SimplBooksis töötab käesoleval aastal kümme inimest, kellest pooled on käinud oma elu jooksul vähemalt korra veredoonoriks. Ettevõte on käinud ka tiimiüritusena verd loovutamas, mis tundub vägagi üllas idee ja grupiga koos seda teha on võib-olla lihtsamgi, kui päris üksi minna. SimplBooks kutsub üles ka teisi ettevõtteid minema koos oma tiimidega verd loovutama, sest nii on abivajajate jaoks rohkem ressursse olemas ning samaaegselt ühised ettevõtmised meeskonnas aitavad suurendada ka tiimitunnet. Peagi plaanib ettevõtte uuesti minna tiimiga verd loovutama.

Pearaamatupidaja Silva on käinud doonoriks kolmel korral. Tema kirjeldab oma kogemust positiivsena ja on igati valmis uuesti seda tegema.

Tarkvaraarendaja Karoliina on doonoriks olnud samuti kolmel korral. Tema kirjeldab oma kogemust samuti positiivsena, ühel korral sai ta isegi kaasa suure šokolaaditahvli oma heateo eest.

SimplBooks kaasasutaja Rene on verd andmas käinud kaks korda. Rene sõnul on mõlemad korrad olnud palju lihtsamad ja positiivsemad kui ta ise oskas ette kujutada. Oma kogemusest ütleb Rene, et vereülekanne annab ka veidi parema tunde, kui näiteks pangaülekanne (annetus) ehk eesmärk on märksa suurema tähendusega ka tema jaoks.

Tarkvara testija Mered on verd loovutanud ühe korra. Kuna kõikidele inimestele vere loovutamine ei ole vaimselt lihtne tegevus, siis Mered oli üks nendest, kelle jaoks oli see pigem raske. Pärast eneseületust ütles Mered, et polnudki häda midagi ja kõige tähtsam on see, et heategu sai tehtud.

SimplBooks Soome esindaja Silver on kõige rohkem käinud doonoriks ehk kümme korda. Silver kirjeldab oma kogemusi, et alati on olnud doonorikogemus väga meeldiv, on pakutud head ja paremat söögipoolist. Ta ütleb, et enne veganlusega alustamist, kui ta rohkem liha sõi oli hemoglobiini tase madal ning seetõttu ei saanud verd anda. Lahenduseks anti kaasa rauatabletid, et hemoglobiini taset veres tõsta ja hiljem tagasi tulla. Ta lisab ka, et nädal või paar peale vere andmist võib raskemaid treeninguid tehes vere andmine veel tunda anda. Kuid kõik on siiski üllama eesmärgi nimel, et vajatud veregrupp oleks alati olemas abivajajate jaoks.

SimplBooks meeskond