Vladimir

Vladimir

Vladimir on 77-aastane Ukraina juurtega mees, kes on viimaseil aastail saanud üle 40 vereülekande.  50 aastat taksojuhina töötanud mees põeb aneemiat, luuüdi puudulikkust ja on üle elanud kaks infarkti.

Igaks ülekandeks vajab Vladimir spetsiaalset sobitamist, et leida doonor, kelle veri talle liiga ei teeks. Nimelt on mehe A reesusnegatiivses veres mitut tüüpi haruldasi antikehi, mistõttu mahuvad tema haigusloosse ka paar ebatavalist ülekandereaktsiooni, mida erakordse veretüübi ja haiguste koosmõjul ennetada ei olnud võimalik. Kümnetel kordadel on aga just doonorveri olnud see, mis mehe rasketest olukordadest välja on aidanud.

Tänaseks on Vladimir jõudsalt kosunud ja tervise üle eriti ei kurda. Ta käib regulaarselt arstlikus kontrollis ja saab jätkuvalt vereülekandeid. „Ma tahan südamest tänada kõiki doonoreid, kes mind on aidanud, ja samamoodi ka verekeskuse töötajaid. Ma ju tean, kui palju minuga seal vaeva nähakse,“ ütleb ta kurblik-rõõmsa naeratusega.

Muide, doonorlus puudutas Vladimiri elu juba 1977. aastal, kui ta ise Ukrainas verd loovutas, et aidata päästa ühe naise elu. Ta ütleb, et on olemuselt realist ja imedesse eriti ei usu, aga vahel on tal raske uskuda, kui palju tal endal nüüd aastaid hiljem abistajatega õnne on olnud.