Märtsikuust on Ülemiste Doonorikeskus teisipäeviti kauem avatud

DSC04660

Alates 2. märtsist on Ülemiste Doonorikeskus teisipäeviti avatud varasemast tund aega kauem – doonoreid oodatakse vereloovutusele kuni kella 18ni.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul pikendasime doonorite soovidele vastu tulles ühel päeval nädalas lahtiolekuaega, et vereloovutusele jõuaksid ka need doonorid, kes soovivad seda teha pärast tööpäeva lõppu.

Sellegipoolest arvab Ave Lellep, et tööandjad peaksid mõnel korral aastas looma töötajatele võimaluse loovutada verd ka tööpäeva sees. „Vereloovutamine peaks olema meie kõigi südameasi, sest kunagi ei tea, millal elupäästvat verd vajavad meie enda lähedased, sõbrad või kolleegid,“ lisas Lellep.

Ülemiste Doonorikeskus ootab doonoreid aadressil Valukoja 7 esmaspäeval ja kolmapäevast reedeni kell 9-17, teisipäeviti kell 9-18. Kesklinnas ootame doonoreid neljapäeviti Rävala Ärihoones kell 12-18.

Doonoriks on oodatud terved, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kg kaaluvad inimesed vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe peab olema minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Kindlasti palume eelnevalt broneerida aeg vereloovutusele verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee, kust leiab täiendavat informatsiooni ka verevarude ja vereloovutuseks sobivuse kohta.