Neljapäeval ja reedel on doonoritelk Tallinnas Tammsaare pargis!

Kas teate, kuhu kogunevad rõõmsad ja abivalmis inimesed ning kus tehakse kümneid ja kümneid heategusid tunnis? Sealsamas on püsti vinged Kaitseväe telgid ja mängitakse mänge, loositakse kingitusi, süüakse meeleheaks head-paremat ning külalisi lõbustab pelikan Dona. Loomulikult toimub see kõik seal, kus on verekeskuse ja Kaitseväe püstitatud doonoritelk ja kõik nende koostööpartnerid.

18.-19. juunil on doonoritelk Tallinnas Tammsaare pargis (I päeval 12.00-18.00 ja II päeval 11.00-17.00).

Tule doonoriks ning võta pere ja sõbrad kaasa!

Juunikuuga said alguse doonoritelgid Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Kaitseväe koostöös. Kolmandat suve kestva projekti eesmärk on kutsuda abivalmis inimesi panustama igapäevaselt oma riigi ja inimeste kaitsmisse ning tutvuma sellega, mil moel riigi kaitsevalmiduse tagamiseks toimivad omavahelises koostöös erinevad ametkonnad. Verd loovutama on kutsutud nii uued kui ka juba kogenud doonorid. Neid, kes veel doonorluse eas pole, ootavad lõbusad tegemised pelikan Donaga ning auhindadega joonistus- ja spordivõistlused.

Sel suvel said doonoritelgid alguse Rakverest, jõudsid siis Keilasse ja seejärel Raplasse. Telkide tuur lõpeb juunis Tallinnaga ja jätkub taas augustis Narvaga:

5.-6.08 Narvas kultuurimaja Geneva esisel väljakul
10.-11.08 Haapsalus lossi esisel väljakul
17.-18.08 Paides kultuurikeskuse esisel väljakul
26.-27.08 Tallinnas Tammsaare pargis

Doonoritelgid on avatud:
I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00 (va. Narvas II päev 10.00-15.00)

Iga veredoos on hindamatu väärtusega, sest võib aidata mitmeid elusid.

Vereloovutusele oodatakse kõiki terveid ning abivalmis inimesi vanuses 18-60 eluaastat. Kaasa tuleks kindlasti võtta pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument. Enne vereloovutust peab doonor olema puhanud ning söönud. Doonoritelgi külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele peale vereandmist.

Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota ja vere ainsaks allikaks on teine inimene. Verd loovutades on doonoril võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha paljusid operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

Kohtume telgis!