Nii palju häid inimesi!

1610 heasüdamlikku inimest külastas viimasel kahel nädalal verekeskust ja loovutati üle 583 liitri verd. Need numbrid on erakordsed mitte ainult suve tingimustes, vaid kogu aasta lõikes. See on hindamatu väärtusega abi, sest iga päev päästavad vereülekanded mitmete patsientide elu ja tervise. Ainuüksi möödunud aastal kanti haiglates üle ligikaudu 85 000 doosi erinevaid verekomponente.

Juulikuu on mitmete asjaolude kokkulangemisel olnud verekeskuse jaoks keeruline. Ühelt poolt suurenes haiglate verevajadus krooniliste haiguste ägenemise ja suurema õnnetuste arvu tõttu ning teiselt poolt vähendasid puhkused ja kuumad ilmad vereloovutuste arvu. Seetõttu tuli doonorite kutsumiseks teha täiendatud jõupingutusi. Üleskutsete tulemusena tuli viimastel nädalatel verekeskusesse väga palju abivalmis inimesi – mõnel päeval isegi üle 250!!! inimese.
Rahvarohkematel päevadel tekkisid paratamatult ka järjekorrad ja nendest põhjustatud ebamugavuste pärast palume vabandust.
Täname siirast südamest kõiki, kes appi tulid!

Lisaks, viimase kahe nädala jooksul lisandus doonorite perre ka kogunisti 222 esmast doonorit! Tere tulemast ja leidke ka edaspidi tee verekeskusesse.

Siiraste tänudega Verekeskusest