Paidelasi oodatakse doonoritelkidesse verd loovutama!

Põhja-EesSuur_paide_plakat1920x1080_juuliti Regionaalhaigla verekeskus kutsub Paide inimesi Paide Kultuurikeskuse juurde paigaldatud doonoritelkidesse verd loovutama 24. juulil kella 12-18 ning 25. ja 26. juulil kella 11-17.
„Regionaalhaigla doonoritelkide tuur on pärast Haapsalu peatust jõudmas Eestimaa südamesse Paidesse, kuhu ootame kõiki suure südamega paidelasi head tegema“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht ning doonoritelkide ellukutsuja Ülo Lomp, lisades: ”Meil on väga hea meel kutsuda kõiki endast ja teistest hoolivaid inimesi verd loovutama meie rõõmsavärvilistesse kollastesse telkidesse, kus on alati mõnus meeleolu, tehakse toredaid loosimisi ning vereloovutajaid ja lapsi lõbustab pelikan Dona. Kõik terved ja abivalmis Paide ja kogu Järvamaa inimesed on väga oodatud!“

Eelmisel aastal läks Doonoritelkidel väga hästi – külastajaid oli nii palju, et enne avamist tekkis headest abistajatest pikk järjekord.  Kolme päeva jooksul annetas verd 355 head doonorit, kokku loovutati 160 liitrit verd.
Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.
Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.