Paides saab teadmistepäeval verd loovutada

Neljapäeval, 1. septembril kell 10.30-15 oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Paide kultuurikeskuses (Pärnu 18, Paide).

„Järvamaal on palju abivalmis inimesi ning Paides toimunud doonoripäevad ja doonoritelgid on alati vereannetajatest tulvil. Augusti alguses Paides olnud doonoritelke külastas 363 inimest, kes loovutasid kokku üle 128 liitri verd. Alati on oodatud ka esimest korda tulijad, ning augustis tuli Paides verd loovutama koguni 48 vaprat esmadoonorit,” ütles Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

”Ainult tänu abivalmis vereannetajatele saame tagada piisavad verevarud nende inimeste aitamiseks, kelle elu ja tervis sõltub otseselt doonorivere olemasolust ning Järvamaa doonorid on selleks alati märkimisväärse panuse andnud! Loodame, et järvakatel on ka see kord võimalus verd annetama tulla,“ lisas dr Riin Kullaste.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.