Rahva- ja teguderohke doonoritelk Haapsalus

5. augustil alustasid Narvast selle suve viimased doonoritelgid Põhja- Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Kaitseväe koostöös. 10. augustil jõudis telgituur Haapsallu, kus tehti palju heategusid, jagati infot erinevate ametkondade tegevuse kohta, sai uudistada nende tehnikat ja toimus palju muudki.

Haapsalu doonoritelki 10.-11. augustil külastasid paljud lahked inimesed. Kahel päeval kokku loovutasid verd 207 doonorit, kelle abil täienesid verevarud enam kui 92 liitri võrra. Verekeskus koos Kaitseväe ja teiste projekti koostööpartneritega tänab südamest kõiki sooja ning aktiivse osavõtu eest!

Lisaks vere loovutamisele toimus Haapsalu doonoritelgis palju muudki ning sellele aitasid kaasa projekti koostööpartnerid. Oma tegevuse tutvustamiseks olid Päästeamet ja Kaitseväe Värbamiskeskus üles seadnud infotelgi ning kohal olid Eesti Punase Risti esindajad. Huvilistele uudistamiseks oli väljas Päästeameti tuletõrjeauto ning Politsei lõbustas lapsi rollerisõidu ja sõbraliku Lõvi Leoga. Verekeskus tänab kõiki ja rõõmustab heade partnerite üle.

Neid, kellel ei õnnestunud seekord osaleda, kutsutakse järgmistesse doonoritelkidesse:
17.-18.08 Paides kultuurikeskuse esisel väljakul (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00);
26.-27.08 Tallinnas Tammsaare pargis (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00)

Heategudest pungil päevad!

Nüüdseks juba traditsiooniks saanud ürituste sarja eesmärk on veredoonorluse tutvustamine Eesti elanikele sooviga, et meie inimesed teaksid doonorlusest üha rohkem ja näeksid seeläbi paljude jaoks kättesaadavat võimalust head teha ning oma riigi kaitsmisse igapäevaselt panustada.

Selle suve esimesed doonoritelgid toimusid juunis Rakveres, Keilas, Raplas ja Tallinnas ning verd käisid loovutamas sajad ja sajad abivalmis inimesed. Oma abikäe ulatasid 9 päeval rohkem kui 900 doonorit. Keskmiselt teeb see rohkem kui 17 heategu tunnis! Tänu kõigile nendele headele inimestele täienesid verevarud 424 liitri võrra. Verekeskus tervitab 263 uut doonorit, kes juunikuu doonoritelkides oma esimese vereannetuse tegid ning julgustab neid ka edaspidi oma heategusid jätkama.

Rõõmsa taaskohtumiseni!