Rakvere linnapea tunnustas kodanikupäeval doonoreid

703739_485483038162068_2120316645_o
Rakvere linnapea Toomas Varek tunnustas kodanikupäeval linnavalitsuses Rakvere kahtkümmet linnakodanikku ja kaht peret, kes on olnud aastate jooksul tublid doonorid.

Toomas Vareki sõnul sobib tänavuse kodanikupäeva moto „Väärikalt läbi elu” hästi iseloomustama Rakvere linna doonoreid. „Rakvere tunneb siirast heameelt ja uhkust oma linnakodanike üle, kes on verd loovutades aidanud paljusid abivajajaid.”
Rakvere linnapea sõnul on doonoripäevad Rakvere rahvamajas või keskväljakul doonortelkides olnud Rakveres alati oodatud sündmuseks. Tänu doonoritele on Rakvere linna tunnustatud 2011. aastal doonorluse aastalinna tiitliga.

Iga päev vajavad Eestis vereülekannet sajad patsiendid. „Ainuüksi Rakvere haiglas kulub aastas doonoriverd ja verekomponente 300 liitri jagu,” lausus Toomas Varek.

Igapäevaselt Rakvere Teatris kokana töötav Maie Rohesalu (pildil paremalt 7.) oli koos oma kolme pojaga üks linnapealt tunnustuse pälvinud doonorperedest.
Maie Rohesalu läks esimest korda verd andma 25 aastat tagasi. Esimesest käigust jäi südamesse soe tunne heateost ja parem enesetunne. Nii on see jäänud tänaseni. „Pärast vereandmist tunnen, et mu hing on noor! Kui pojad doonoriealiseks said, siis kutsusin nemadki verd andma, seda head tunnet tundma. Vanim poeg Marko (pildil paremalt 2.) ongi kümmekond korda verd loovutanud, nooremad pojad Karlis ja Kaimur vähem,“ rääkis Maie Rohesalu.

Täname väga PERHi verekeskust, kellega koostöös saime Rakvere linna doonoreid tunnustada!

Hilje Pakkanen
Info- ja avalike suhete spetsialist
Rakvere Linnavalitsus
322 5887, 5919 6223
e-post: hilje.pakkanen@rakvere.ee