Rakveres püstitatakse taas doonortelk!

Verekeskus koostöös Eesti Kaitsejõududega püstitab Rakvere keskväljakul doonortelgi, mis  ootab vereloovutajaid 4. juunil kell 12.00-18.00 ning 5. juunil kell 11.00-17.00.

"Doonortelkide projekti eesmärgiks on uute doonorite kaasamine ning veredoonorluse tutvustamine Eesti elanikele. Tahame, et doonorlus oleks nähtav ning kõik huvilised saaksid tutvuda verekeskuse tööga ja loovutada verd“, ütles doonortelkide projekti eestvedaja verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Esmakordselt liituvad doonortelkide projektiga ka Eesti politsei, Päästeamet ning Maanteeamet, kes tutvustavad oma tööd ja jagavad kasulikku informatsiooni. Kõik doonortelkides verd loovutanud doonorid osalevad loosimises, mille peaauhinnaks on meeleolukas reis kahele Egiptusesse firmalt Estours ning  vahva Stockholmi kruiis kahele Tallink Grupp AS-lt. Loteriil loositakse välja ka meeneid – vilkuvaid rinnamärke, suitsuandureid, kandekotte ning helkureid! Lisaks loositakse välja 15 Rademari 300-kroonilist kinkekaarti ning raamatuid Kirjastuste Liidult!

Vereloovutusele oodatakse kõiki terveid ning abivalmis inimesi vanuses 18-60 eluaastat. Kaasa tuleks kindlasti võtta isikuttõendav dokument. Enne vereloovutust peab doonor olema puhanud ning söönud. Doonortelgi külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele peale vereandmist. Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva.

Möödunud aastal püstitati doonortelgid juuni jooksul Rakveres, Keilas ja Tallinnas ja ning kokku kogus verekeskus 765 veredoosi ning 253 doonorit loovutas verd esimest korda elus. Verekeskus jäi tulemustega väga rahule ning ka sel aastal oodatakse aktiivset osavõttu.