Regionaalhaigla 0 reesusnegatiivse grupi verevarud on ülikriitilised

PERH_Social_1080x1080-06Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuses on kriitilise piirini langenud 0 reesusnegatiivse veregrupi varud. Sellega seoses palub verekeskus kõikide inimeste abi ja ootab esimesel võimalusel verd loovutama just selle veregrupiga doonoreid. Lisaks on oodatud vereloovutusele ka kõikide teiste veregruppide esindajad.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on praegune viirusteperiood muutnud verekogumise äärmiselt keerukaks. „Kuna haiglate veretoodete tellimused on jätkuvalt kõrged, siis on praegu väga oluline iga terve doonori panus!“ ütles Lellep, lisades: „Ootame kõiki häid doonoreid esimesel võimalusel verd loovutama lähimasse vereloovutuspunkti. Tule ise ja võta sõbrad ka kaasa!“

Verd saab loovutada Ädala 2 verekeskuses esmaspäeviti ja reedeti kell 8-16, teisipäevast neljapäevani kell 11-19. Ülemiste doonorikeskus ootab doonoreid aadressil Valukoja 7 esmaspäeviti ja kolmapäevast reedeni kell 9-17, teisipäeviti kell 9-18. Lisaks ootame täna, 17. veebruaril  doonoreid Saku Gümnaasiumisse ja homme, 18. veebruaril Kiili Rahvamajja.

Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe on minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Täiendavat infot leiab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee, kus saab vereloovutusele ka aja broneerida.