Regionaalhaigla ning Sotsiaalministeerium tänasid doonoreid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ning Sotsiaalministeerium tänasid laupäeval, 16. veebruaril, Tallinna Raekojas vereloovutajaid. Doonoreid tervitasid sotsiaalminister Maret Maripuu, Regionaalhaigla juhatuse liige ülemarst Andres Ellamaa ning verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Doonorite tänuüritus on meeldiv traditsioon ning seekord tunnustati doonoreid Tallinna Raekojas 16. korda. Tänuüritusele oli kutsutud üle saja vereloovutaja Tallinnast ja Harjumaalt ning lisaks doonorluse arengule kaasa aidanud inimesed.

Sotsiaalminister Maret Maripuu tänas doonoreid kõikide patsientide nimel: ”Te olete ulatanud abikäe neile, kes seda vajavavad, loovutanud verd ja aidanud päästa tuhandete elusid. Suur aitäh nende inimeste nimelt, kes on saanud päästetud tänu teile”.

Regionaalhaigla juhatuse liige ülemarst Andres Ellamaa sõnul jäävad doonorid tihti tänusõnadeta, kuid doonorite panus ühiskonda on ülimalt oluline. ”Kogu vereteenistuse filosoofia sõltub heast tahtest ja tervisest, loodan, et Eestis jätkub neid mõlemaid ka edaspidiseks”.  

Doonorite tänuürituse eesmärgiks oli tunnustada ja tänada vereloovutajaid ning pöörata tähelepanu doonorluse tähendusele. Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel, sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ja paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.