Regionaalhaigla verekeskus liitub geenivaramule vereproovide kogumisega

geenidoonor

 

Soovides olla abiks geenivaramu selleaastase suure ülesande täitmisel – Eestile juubeliks 100 000 uut geenidoonorit – oleme otsustanud võimaldada alates 15. oktoobrist vereloovutuse käigus anda ka vereproov geenivaramule saatmiseks.

See eeldab meilt tavapärasest erinevat tegutsemist ning täiendavat ajakulu, seetõttu saame seda teha ainult oma paiksetes verekogumiskohtades Tallinnas verekeskuses Ädala tn ja DoonoriFoorumis Narva mnt esmaspäevast neljapäevani ja kindlasti ainult koos vereloovutuse käigus antavate vereproovidega.

Doonorile tähendab see seda, et ta „pääseb“ ühe veenitorkega ning ei pea tegema eraldi visiiti geenidoonorluse proovikogumise kohta.

Muus osas on tingimused samad – peab olema täidetud nõusolekuvorm, kas elektrooniliselt geenivaramu kodulehel www.geenidoonor.ee või kohapeal paberil.

Segaduse vältimiseks rõhutame ka, et erinevalt veredoonorlusest ei mõisteta geenidoonorluse all millegi loovutamist haigete inimeste abistamiseks, vaid see on panus Eesti teaduse ja tulevikus ka geenidoonori enda heaks.

vereloovutsukohad