Regionaalhaigla verekeskuse online-broneerimissüsteem on avatud ka afereesidoonoritele

verekeskus-59Regionaalhaigla verekeskuse kodulehe online-broneerimissüsteem on nüüd, protseduurile sobiva aja registreerimiseks, avatud ka plasmaafereesidoonoritele.

„Lisaks täisvereloovutusele on nüüd doonoritel verekeskuse kodulehe kaudu võimalik broneerida aeg ka plasmaafereesi protseduurile,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ava Lellep. „Kui varasemalt sai afereesiprotseduurile aja broneerida kas kohapeal või telefoni teel, siis nüüd on võimalik omale sobiv aeg leida ka www.verekeskus.ee online-broneerimissüsteemi kaudu,“ selgitas Lellep ja lisas: „Doonoritele jääb endiselt võimalus broneerida aeg ka kohapeal või telefoni teel, kuid online-broneerimissüsteem võimaldab protseduuriks sobiva aja leida kiiremini ja mugavamalt.“ Lellep rõhutas veel, et afereesi broneerimissüsteem erineb täisvere süsteemist selle poolest, et verekeskuse töötaja peab broneeringu kinnitama – enne kui verekeskusesse tuled, oota ära kinnitusmeil.

Plasmafereesil kogutakse doonorilt kolm ravidoosi plasmat, milleks muidu läheks vaja mitme täisvere doonori abi. Protseduuri ajal eraldatakse doonori verest ainult plasma komponent ning ülejäänud verekomponendid kantakse doonorile tagasi. Kuna patsient vajab tavaliselt rohkem kui ühte ravidoosi, on alati parem, kui üle kantakse ühe doonori plasmat, sest see vähendab vereülekandel tekkivate reaktsioonide riski. Plasmafereesi protseduur võtab aega 40-50 minutit ja sobib doonoritele, kes taluvad hästi vereloovutust ning kel on protseduuriks sobivad veenid.

Online-broneerimissüsteem on mõeldud aegade broneerimiseks nendele afereesidoonoritele, kes on juba varasemalt plasmafereesi protseduuril käinud. Loe afereesi kohta täpsemalt ja tutvu nõuetega verekeskuse kodulehel: https://verekeskus.ee/doonorile/aferees/
Aja sate broneerida: https://verekeskus.ee/doonorile/broneeri-aeg/