Sajad patsiendid Eesti haiglates vajavad tervete doonorite abi

PERH_Social_1080x1080-06

Ka eriolukorra ajal vajavad patsiendid tervete doonorite abi. Regionaalhaigla Verekeskus varustab doonoriverega 14 erinevat haiglat Eestis, kus tehakse sadu vereülekandeid päevas. Vereülekandeid vajavad erakorralised patsiendid operatsioonidel ja sünnitajad ning vähktõve, maksahaiguste, verejooksude, raskete traumade, aneemia, leukeemia, põletuste ja paljude teiste haigustega patsiendid nende hulgas paljud haiged lapsed.

 

Verekeskus ootab verd andma kõiki terveid doonoreid, kes ei ole olnud lähikokkupuutes koroonaviirusega nakatunud inimestega.

 

„On äärmiselt oluline, et veredoonorid jätkaksid ka Eestis kehtestatud eriolukorra tingimustes vere loovutamist, sest Eesti haiglates on sadu patsiente, kelle elu sõltub doonorivere olemasolust,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep. Regionaalhaigla Verekeskuse Ädala ja Foorumi keskuses saab verd anda tavapärastel kellaaegadel. „Jätkame vere kogumist ka väljaspool Verekeskust erinevates maakondades, kuid COVID-19 leviku tõttu oleme jätnud ära väljasõidud Saaremaale. Vastavalt eriolukorra juhi peaminister Jüri Ratase suunisele on doonoritelt vere kogumiseks korraldatavad avalikud üritused lubatud,“ selgitas verekeskuse juhataja Ave Lellep. Ta lisas: „Vereloovutamine on doonorile ohutu. Haigestumisohu ja puhangute tekke vältimiseks järgib verekeskuse personal Terviseameti juhtnööre, rakendab haiguse ohjamise meetmeid ja peab kinni Regionaalhaigla töötajatele kehtestatud juhistest. Ühtaegu palume, et koroonaviiruse riskipiirkonnas käinud või COVID-19 põdeva haigega kokku puutunud doonorid püsivad karantiinis ega osale doonoripäevadel. Me ootame verd loovutama kõiki terveid doonoreid.“

 

Verekeskus ootab doonoreid Tallinnas aadressil Ädala tänav 2 esmaspäeval ja reedel kella 8-16 ning teisipäevast neljapäevani kella 11-19. Tallinnas Narva maantee 5 asuvas Foorumi keskuses saab verd loovutada esmaspäeval ja reedel kella 9-16 ning teisipäevast neljapäevani kella 10-18.

 

 Terviseameti kodulehel https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus on võimalik leida nii ametlikku informatsiooni koroonaviiruse kohta kui ka vajalikke juhtnööre. Täiendavat teavet jagame jooksvalt verekeskuse kodulehel https://verekeskus.ee  ja doonorite Facebookis.