Sportlased ja doonorid loovutavad hea ja tugeva vere

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse eestvedamisel toimub homme, 9. oktoobril sportlaste doonoripäev, kuhu on lisaks kõigile soovijatele kutsutud verd loovutama ka tuntud Eesti sportlased.

"Soovime koostöös sportlastega näidata head eeskuju ja julgustada inimesi järgima tervislikku eluviisi. Regulaarne liikumine ja tervislik toitumine on hea tervise pant ja paljude doonorite igapäevane eluviis," ütles Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Kutsume kõiki doonoreid koos sportlastega loovutama head ja tugevat verd!“

Verekeskus ootab doonoreid 9. oktoobril kell 11-15 Tallinnas võimlemisklubis Piruett ehk endises Kalevi võimlas (Pärnu mnt 41). Doonoripäevale on oodatud kõik terved ja abivalmid Tallinna elanikud.

Doonoripäeval osalevad teiste hulgas kahekordne maailmameister epeevehkleja Nikolai Novosjolov, suusatajad Jaak Mae ja Raul Olle ning purjetaja Martti Kinkar, võrkpalliklubi Rakvere ja mitmed teised spordiklubid.
Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.
Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.
Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.

Kingime koos hea ja tugeva vere!