Sportlased loovutasid verd!

Regionaalhaigla verekeskus koostöös Eesti Olümpiakomiteega korraldas doonoripäeva, mille raames koos kõikide soovijatega loovutasid verd ka tuntud Eesti sportlased.

Verekeskus ning Eesti Olümpiakomitee doonoripäev toimus Tallinna Inglise Kolledži spordihoones 9. oktoobril ning oodatud olid kõik terved ja abivalmid Tallinna elanikud. Ürituse eesmärgiks oli propageerida doonorlust ja sporti kui tervisliku eluviisi osa. 

Doonoripäeval osalesid Eesti sportlased, kes näitasid positiivset eeskuju ning loovutasid verd. "Doonorlus on õilis ja omakasupüüdmatu viis abivajajaid toetada. Olen uhke meie spordikuulsuste üle, kes siin isiklikku eeskuju annavad," ütles Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Doonoripäeva raames loovutasid verd olümpiavõitja Erki Nool, olümpiamängude medaliomanik Toomas Tõniste, kümnevõistleja Tõnu Kaukis, vehkleja Nikolai Novosjolov, odaviskaja Risto Mätas, seitsmevõistleja Kaie Kand ning Veho Eesti spordiklubi. Lisaks loovutasid verd veel mitmed sporditöötajad ja noorsportlased.

Doonoripäeva raames loovutas verd 58 doonorit, 19 inimest loovutas verd esimest korda elus ning kokku koguti üle 26 liitri verd.