Tähistame rahvusvahelist munapäeva Tervisemunadega

Käesoleva aasta rahvusvahelisel munapäeval, 14.oktoobril, juhitakse üle maailma tähelepanu kanamuna tervislikele omadustele ja tegeletakse heategevusega mune kinkides. Eestis kingib Tallegg kõigile Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritele ning Tartu Mäe-kodu lastekodulastele karbi Omega-3 rasvhapetega rikastatud Tervisemune.

Talleggi Tervisemune jagatakse doonoripäeval 13. oktoobril Keila Tervisekeskuses ja meie vereloovutuskohtades Ädala tänaval ja DoonoriFoorumis ning 14. oktoobril meie vereloovutuskohtades verd anetanud doonoritele.

Maailmas kannatab täna miljard inimest alatoitumuse all ning see arv suureneb, sest aastaks 2050 prognoositakse maailma rahvaarvu kasvu 9,1 miljardi inimeseni. Maailma munatootjaid esindav Rahvusvaheline Munakomisjon (IEC) teeb tihedat koostöösd ÜRO põllumajandus- ja toitlustusorganisatsiooniga (FAO) lahendamaks kasvava rahvastiku toitmise väljakutseid.

„Munapäeval räägitakse kogu maailmas kanamunast kui väärtuslikust ja soodsast toiduainest ,“ ütles AS Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Samuti on sümpaatne, et munapäeval pööratakse traditsiooniliselt palju tähelepanu heategevusele. Tahame Talleggi poolt anda oma sümboolse panuse toetades doonoreid ja lastekodulapsi“.

Rahvusvahelist munapäeva tähistatakse igal aastal oktoobri teisel nädalal. Rahvusvaheline Munakomisjon (IEC) soovitab munapäeva tähistada mitmel põhjusel: munad on kuulunud inimese toidusedelisse juba tuhandeid aastaid, muna on kõige toitainerikkam, kogu maailmas üks odavamaid toiduaineid ja seda tarbitakse väga erinevates kultuurides kõikidel kontinentidel.
http://www.internationalegg.com/

Lisainfo www.tallegg.ee