Tallinna doonortelk ootab taas doonoreid!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus koostöös Eesti Kaitsejõududega püstitab 17.-19. juunil Tammsaare pargis doonortelgi.

Doonortelgid on verekeskuse ning Eesti Kaitsejõudude ühine projekt, mille raames püstitatakse juuni ning augusti jooksul doonortelgid kaheksas Eesti linnas. Tallinna doonortelk ootab vereloovutajaid 17. ja 18. juunil kell 12.00-18.00 ning 19. juunil kell 11.00-17.00. Doonortelk on hea võimalus heateo tegemiseks ka kiire elutempoga inimestele, kes verekeskusse tulla ei jõua. Verekeskus soovib, et kõigil oleks võimalus loovutada verd ning teha abivajajale suurim kingitus – elu.

„Doonortelkide projekti eesmärgiks on uute doonorite kaasamine ning veredoonorluse tutvustamine Eesti elanikele. Tahame, et doonorlus oleks nähtav ning kõik huvilised saaksid tutvuda verekeskuse tööga ja loovutada verd“, ütles doonortelkide projekti eestvedaja verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Koostöö Eesti Kaitsejõududega antud projekti raames on väga tähtis. Tahame näidata, et ka doonoritel on oluline roll meie riigi kaitsmisel“, lisas Lomp.

Esmakordselt liituvad doonortelkide projektiga ka Eesti politsei, päästeamet ja maanteeamet ning Eesti Punane Rist, kes tutvustavad oma tööd ja jagavad kasulikku informatsiooni. Kõik doonortelkides verd loovutanud doonorid osalevad loosimises, mille peaauhinnaks on meeleolukas reis kahele Egiptusesse firmalt Estours ning  vahva Stockholmi kruiis kahele Tallink Grupp AS-lt. Loteriil loositakse välja ka meeneid – vilkuvaid rinnamärke, suitsuandureid, kandekotte ning helkureid! Lisaks loositakse välja 15 Rademari 300-kroonilist kinkekaarti ning raamatuid Kirjastuste Liidult! AS Ühisteenused pakub kõikidele doonoritele kolm tundi tasuta parkimist Viru Keskuse parkimismajas.

Vereloovutusele oodatakse kõiki terveid ning abivalmis inimesi vanuses 18-60 eluaastat. Kaasa tuleks kindlasti võtta isikuttõendav dokument. Enne vereloovutust peab doonor olema puhanud ning söönud. Aega tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele peale vereandmist.

Möödunud aastal olid doonortelgid avatud viies Eesti linnas ning projekti raames loovutas verd 1167 inimest, kellest 383 loovutasid verd esimest korda elus ning kokku koguti üle 522 liitri verd.

Doonortelkide projektist loe lisaks SIIT.