Tamsalu kultuurimajas tuleb doonoripäev

Neljapäeval, 25. augustil oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Tamsalu kuultuurimajas (Sõpruse 3, Tamsalu) kell 11-15.

„Tamsalus on palju meile juba tuttavaid püsidoonoreid. Tamsalus viimati mais toimunud doonoripäeval tuli verd loovutama 59 abivalmis annetajat, kokku kogusime üle 23 liitri verd. Julgustame heateole ka esimest korda verd loovutada soovijaid, mais toimunud doonoripäevale tuli neli vaprat esmadoonorit,” ütles Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

”Ainult tänu lahketele vereannetajatele saame tagada piisavad verevarud nende inimeste aitamiseks, kelle elu ja tervis sõltub otseselt doonorivere olemasolust ning Lääne-Virumaa doonorid on selleks alati märkimisväärse panuse andnud! Loodame, et Tamsalu inimesed leiavad võimaluse heategu tegema tulla,“ lisas dr Riin Kullaste.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.