Teatrifestival “Doonor on elupäästja”

20. märtsil katsusid koolinoored jõudu teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“. Vene teatri suure saali lavalaudadel oli spetsiaalselt selleks päevaks sündinud omaloomingulised etendused kuuelt kooliteatritrupilt Narvast, Käinast, Aravetelt, Kallaverest ja Tallinnast.

„Soovime teatrifestivaliga noortele tutvustada veredoonorluse temaatikat ja julgustada neid loomingulises vormis end väljendama,“ sõnas festivali ellukutsuja, Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, lisades: „Kes kord on festivalil osalenud, tahab ikka tagasi tulla. Püüame alati esinemisvõimaluse anda ka uutele tulijatele ning seekord rõõmustavad meid Narva Kesklinna Gümnaasiumi teatristuudio ja Kanutiaia Noortemaja õpilased.“

Seekord võitis esikoha Narva Kesklinna Gümnaasiumi teatristuudio „NgJ“ sõnalistantsulise etteastega „Veronika või Ingel, kes päästab elu?“, teise koha pälvisid toredad väikesed miimid – Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Koolituskeskus pantomiimietendusega „Charlie“ ning kolmandaks tuli Aravete Keskkool väga kurbelulise looga “Ema, palun aita mind!”.

Kiidusõnu on väärt ka kõik teised osalised, eripreemia riigikaitse teemalise etteaste eest pälvisid vahvad ülemere hiidlased Käina koolist.

Festivali võitjatrupp sai auhinnaks külastuse vabalt valitud teatrisse Mandri-Eestis.