Teatrifestivaliks saab registreeruda 15.detsembrini!

Teatritegemise tava jätkub! Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja Eesti Harrastusteatrite Liit (EHL) kutsuvad koolinoori osalema teist aastat toimuval teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“.
Festivali eesmärk on tutvustada veredoonorlust, panna noori mõtlema selle olulise eluvaldkonna üle ning julgustada neid näitekunsti abil oma ideid ja nägemust teistega jagama.

„Teatrifestivali näol oleme algatanud noorte jaoks ürituse, kus nad saavad oma loominguliste ja teatripäraste ülesastumistega näidata, kuidas nemad näevad veredoonorlust,“ selgitas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Meie esimene teatrifestival tänavu veebruaris andis nii meile kui võistlejatele väga positiivse kogemuse. Draamateatri väikeses saalis astusid üles kaheksa kooliteatrit Tallinnast, Tormast, Simunast, Käinast, Tartust ja Jõõprest, et esitada spetsiaalselt selleks festivaliks loodud omaloomingulisi lavatükke doonorlusest,“ lisas Lomp. „Nägime lavalaudadel palju lennukaid ideid ja leidlikke lahendusi ning ootame huviga seekordseid ülesastumisi. Esinemiste formaadi oleme jätnud tänavugi võimalikult vabaks, mistõttu trupid saavad ise otsustada, kas nad soovivad oma mõtteid esitada näidendina või mõnes muus laval esitatavas vormis. Peamine, et esinemiste sisu oleks originaalne ning annaks edasi osalejate ettekujutuse doonorlusest ja selle rollist ühiskonnas,“ selgitas Lomp.

Teatrifestival toimub Tallinnas Eesti Draamateatri väikeses saalis 4. veebruaril 2012. aastal kell 8.00-14.00.

Osalema on oodatud kõikide Eesti üldharidus- ja kutsekoolide näiteringid ja kooliteatrid ning osalejad peaksid olema vähemalt 5. klassist.
Iga kooliteater on kutsutud osalema kuni 15 minuti pikkuse esinemisega, mille sisuks on veredoonorlus. Teemadeks võivad olla näiteks „Üks elu. Üks veri“ või „Ka doonor on riigi kaitsja“ vms.
Trupi maksimaalne suurus on 10 õpilast ja 2 õpetajat-juhendajat.
Festivalil on igal kooliteatril kokku 30 minutit lava kasutusaega, millest 15 minutit on esinemiseks ning ülejäänud 15 min lava ülesseadmiseks ja mahavõtmiseks.

Esinemisi hindab EHLi ja verekeskuse esindajatest koosnev žürii.
Võitjatele on välja pandud auhinnad, esikohta autasustatakse kollektiivse tasuta teatrireisiga vabalt valitud etendusele Mandri–Eestis (sh transport korraldajate poolt).

Teatrifestivalil osalemissoovist palume teatada ning esinemise lühitutvustus saata hiljemalt 15. detsembriks 2011
Ülo Lombile maili-aadressil ylo.lomp (ät) regionaalhaigla.ee ja Maret Oomerile aadressil maret.oomer (ät) mail.ee.

Lisainfo:

Ülo Lomp,
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht,
ylo.lomp [ät] regionaalhaigla.ee, tel: 53365943

Maret Oomer,
Eesti Harrastusteatrite Liit,
maret.oomer [ät] mail.ee, tel: 5074926

Täpsemad konkursi reeglid leiab allolevast juhendist.