Tervisliku seemneleivaga turgutatakse doonorluse tervist Eestis

100 000 krooni on kogunenud Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja pagaritoodete valmistaja Fazer Eesti sõlmitud koostööleppe raames. Aastaga on Fazeri Must Seemneleib saanud palju sõpru, kes on iga leiva ostu pealt 10 sendiga toetanud doonorlust ning andnud väärtusliku panuse verekeskuse projektide läbiviimisse.

„Verekeskuse poolt vaadatuna on esimene koostöö aasta Fazeriga läinud väga edukalt ning loodame, et see jätkub. Seejuures kiidame seemneleivasõpru, tänu kellele on nüüdseks kogunenud arvestatav toetussumma. Hea meel on näha, et Fazeri Must Seemneleib on osutunud niivõrd populaarseks,“ sedastas verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

“Aastal 2008 tõime turule Fazeri Musta leiva, millest sai lühikese ajaga leivaturu populaarsemaid tooteid. Musta leiva edu inspireeris meid Musta leiva perekonda laiendama – eestlaste toidulauale jõudis 2009. aasta kevad-suvel tervislik Must seemneleib, mis tänaseks pärjatud tiitliga Eesti Parim Toiduaine 2010. Meil on hea meel, et oleme saanud just selle toote siduda doonorluse turgutamisega Eestis, sest mida populaarsem on toode, seda suuremate summadega saame verekeskuse olulisi projekte toetada,“ rõõmustas Fazer Eesti müügidirektor Kristjan Kongo.

„Toetussummat tahame kasutada väga kindlal eesmärgil – doonorite tunnustamiseks. Oleme viimasel ajal palju panustanud uute doonorite leidmisesse, nüüd soovime rohkem tähelepanu pöörata neile, kes juba on doonorid. Kangelastegu, mida doonorid verd annetades iga päev teevad, vajab esiletõstmist ning me tahame, et nad tunneksid oma tegevuse väärtustamist ühiskonna poolt. Alustuseks tahame viia sisse doonorite tunnustamise süsteemi vastavalt vereloovutuste arvule 25, 50, 75 ja 100 korda,“ lisas dr Kullaste.

Verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp lisas: „Fazer on koostöö jooksul olnud aktiivne partner ja kaasa löönud ka mitmetes meie projektides nagu doonoritelgid, Sportlaste Päev DoonoriFoorumis ja jõulukampaania. Ka sel suvel üle Eesti toimuvates doonoritelkides varustab Fazer doonoreid maitsvate suupistetega“.

Must Seemneleib on kiudainerikas ja sisaldab 22,6% seemneid ning on saadaval 280-grammises pakendis. Iga seemneleiva ostuga panustab tarbija doonorluse arendamisse 10 senti.

 

Lisainformatsioon:
Ülo Lomp
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus
Doonorluse arendusjuht
E-post: Ylo.Lomp@regionaalhaigla.ee
Telefon: 6173 006
www.verekeskus.ee

Kristjan Kongo
Fazer Eesti AS
Müügidirektor
E-post: kristjan.kongo@fazer.ee
Telefon: 6502 423
www.fazer.ee