Türgi puhkusereisi võitis Marika Luide

Kõigi juulis ja augustis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse korraldatud doonoritelkides verd loovutanud doonorite vahel loositi DoonoriFoorumis välja reisikorraldaja Goadventure poolne auhind − eksklusiivne nädalane puhkusereis kahele Türki. Õnnelik võitja on Keilas toimunud doonoritelgis verd loovutanud esmane doonor Marika Luide, kellega võetakse ühendust ning saadetakse võitu kinnitav diplom.

Loosimisel osalesid Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp ning Reisibüroo Goadventure reklaamijuht Anna Dubrovskaja. Fortuunaks oli DoonoriFoorumis hommikul esimesena verd loovutanud lahke doonor.

Doonorluse arendusjuht Ülo Lomp tänas Goadventure esindajat väärtusliku auhinna ning doonorluse toetamise eest, lisades: „On tore, et puhkusereisi võitis just esmane doonor – loodetavasti jätkab ta pärast kosutavat puhkusereisi juba püsidoonorina.“

Reisibüroo Goadventure esindaja Anna Dubrovskaja ütles loosimisel: „See on suur au teha koostööd verekeskusega – organisatsiooniga, mis on meile kõigile väga oluline. Me ei või ju keegi kunagi ette teada, millal ja kus me ise, meie sugulased või sõbrad, võivad doonorite abi vajada.“

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelke oli suvel võimalik külastada Keilas, Paides, Raplas, Tallinnas, Haapsalus ning kahel korral Rakveres. 16 päeva jooksul külastas doonoritelke 2221 inimest, kellest 371 olid esmased doonorid, ning kelle abiga koguti 829,8 liitrit verd.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse doonoritelkide projekt sai teoks tänu koostööle Kaitseväe, Politsei- ja Piirivalveameti, linnavalitsuste, Päästeameti, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseliidu, Eesti Punase Risti, verekeskuse suurtoetaja Fazeriga ja paljude teiste sõpradega. Sel aastal toimus doonoritelkide suvine ringreis juba kuuendat aastat.