Narva vähekindlustatud pered said doonoritelt kingituse

55f189a1-6dcd-488a-90bc-d26a453d66d8

16. juunil toimus Narva linnuses pereüritus, mille organiseeris Regionaalhaigla verekeskus ning millega tähistati ülemaailmset veredoonorluse päeva, andes ühtlasi üle doonorite annetuskaartide eest  kokku pandud 141 kingikotti Narva vähekindlustatud perede lastele. Narvakaid tervitasid verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp ning Narva abilinnapea Tatjana Patsanovskaja, meeleoluka kontserdi andis ansambel Magic Land, huvilistel oli võimalik tasuta külastada Narva linnust.

Regionaalhaigla verekeskus on rahvusvahelise veredoonorluse päeva raames juba viis aastat teinud Eesti vähekindlustatud perede lastele kingitusi. Nimelt on Regionaalhaigla verekeskuses verd loovutanud doonoritel võimalus valida sümboolse meene asemel annetuskaart, toetamaks vähekindlustatud perede lapsi. Seekord on poole aastaga kogunenud 423 annetuskaarti, mille eest verekeskus komplekteeris 141 pakki, mis sisaldasid kaht verekeskuse šokolaadi ja mett.

„Meil on siiras heameel, et nii paljud doonorid soovivad lisaks vereloovutusele aidata teisi Eestimaa inimesi ka muul moel,“ ütles Ülo Lomp. „Loodame, et magusast kingikotist on väikestele narvalastele palju rõõmu ja täname selle eest kõiki annetuskaardi täitnud doonoreid.“
Traditsioon sai alguse 2012. aastal Kullamaa vallast, lisaks on toetatud Hiiumaa, Saaremaa, Rakvere, Haapsalu, Rapla ning Jõelähtme, Tamsalu, Lihula, Märjamaa ja Türi valla lapsi.