Ülemiste doonorikeskuse edukas esimene aasta

Aasta tagasi 15. septembril avas Regionaalhaigla verekeskus oma uksed Tallinna kõige kiiremini kasvavas ärilinnakus Ülemiste City ärilinnakus. Ülemiste südames asuv Ülemiste Tervisemaja on uuele doonorikeskusele koduks olnud nüüd juba terve aasta ja sünnipäeva puhul anname ülevaate, kuidas see muutusi täis aasta läinud on.

IMG_4312

Kokku on Ülemiste doonorikeskust tänaseks külastanud 7084 doonorit, kes on kokku loovutanud ligi 3000 liitrit verd. Kui mõelda, et ärilinnaku igapäevane töö on pandeemia ja kodukontorite valguses palju muutunud, siis vereloovutusi arvestades ei ole elu Ülemistelt kindlasti kadunud. 

Lisaks oleme aasta jooksul täheldanud, et inimesed, kes elavad Tallinna külje all kasvavates piirkondades nagu Peetri, Rae, Kiili, Jüri jt on nüüd palju sagedamini doonorikeskusesse tee leidnud. See on loonud hea võimaluse edendada regulaarset doonorlust, arvestades, et Ülemiste City kogukonnas üksi töötab, õpib ja elab täna juba üle 12 000 inimese. Sellest lähtuvalt peame Ülemistet heaks asukohaks, kus regulaarselt doonoriks olemise aktiivsust suurendada. 

Lisaks asukohale on ka tingimused vereloovutamiseks palju kaasaaegsemad. Oleme alustanud võimalusel doonorite personaalse teenindamisega, mida varem verekeskustes ei rakendatud. Samuti on kõigil autoga tulevatel doonoritel mugav võimalus tasuta parkimiseks Ülemiste Tervisemaja parklas. 

Me ei ole unustanud ka Doonori Foorumi doonoreid – kõigil, kel on meelepärane verd loovutada kesklinnas, saavad seda teha igal neljapäeval Rävala Ärihoones, kuhu korraldame iganädalaselt väljasõite. 

Ülemiste doonorikeskus ootab uusi ja vanu doonoreid verd loovutama  E, K-R kell 9-17 ja T kell 9-18. Tule doonoriks juba täna!