Ülemiste doonorikeskuse pidulik avamine 22. septembril

DSC04778

22. septembril avati pidulikult Ülemiste doonorikeskus. Doonoritele oli verivärske keskus avatud juba 15. septembrist. Verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on külastatavus esimese nädala jooksul olnud positiivselt suur, kokku külastas keskust 269 doonorit.

Pidulikul avamisel said soovijad ka verd loovutada – vereloovutusega lõppes külastus sotsiaalminister Tanel Kiigel ja Tallinna linnapeal Mihhail Kõlvartil ning Regionaalhaigla juhatuse liikmel Terje Peetsol.

“Tervisevaldkonnas päästetakse elusid iga päev nii ravitöös, ennetustegevustes kui heade inimeste poolt, kes verd loovutavad. Väga paljud inimesed vajavad veredoonoreid ja nende verd. Iga vereloovutus aitab hoida kellegi elu ning tunnustan kõiki inimesi, kes on võtnud veredoonorluse oma elustiili osaks,“ ütles minister Tanel Kiik.

„Vähemalt neli korda aastas võiks verd anda,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart Ülemiste doonorikeskuse pidulikul avamisel ning lisas: „Sõna doonor on tulnud ladina keelest ja tähendab andmist ning kinkimist. Suuremas plaanis kinkida elu, aga inimese puhul eraldi tähendab see arusaama, et ühiskond, riik, linn ongi üks terviksüsteem ja kui aitame kedagi, siis aitame iseennast.“

Verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul kolis DoonoriFoorum Ülemistesse just parema ligipääsetavuse tõttu. „DoonoriFoorum tegutses kokku 11 aastat, kuid paraku aasta-aastalt DoonoriFoorumi külastatavus langes ja just seetõttu pidime otsima uusi võimalusi. Ülemiste Tervisemaja oli parim võimalik lahendus – Ülemiste Tervisemaja kõrval on doonoritele kaks tundi parkimist tasuta ja kindlasti on seal ruumid suuremad ja avaramad. Ülemiste City on kiirelt arenev äripiirkond, kus töötab, õpib ja elab palju meie praeguseid doonoreid, aga loodetavasti ka tulevasi potentsiaalseid doonoreid,“ lisas Lellep.

 

Avamisürituse galerii leiate SIIT.