Veel 15.detsembrini saab registreeruda koolinoorte teatrifestivalil!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja Eesti Harrastusteatrite Liit (EHL) kutsuvad koolinoori osalema teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“.
Festivali eesmärk on tutvustada doonorlust, panna noori mõtlema selle eluvaldkonna üle ning julgustada neid näitekunsti abil oma ideid ja nägemust teistega jagama.

„Soovime noorte jaoks korraldada ürituse, kus nad saavad oma loominguliste ja teatripäraste ülesastumistega näidata, kuidas nemad näevad doonorlust,“ selgitas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Esinemiste formaadi oleme jätnud võimalikult vabaks, mistõttu trupid saavad ise otsustada, kas nad soovivad oma mõtteid esitada näidendina või mõnes muus laval esitatavas vormis. Peamine, et esinemiste sisu oleks originaalne ning annaks edasi osalejate ettekujutuse doonorlusest ja selle rollist ühiskonnas,“ lisas Lomp.

Teatrifestival toimub Tallinnas Eesti Draamateatri väikeses saalis 19. veebruaril 2011. aastal kell 9.00-15.00.
Osalema on oodatud kõikide Eesti üldharidus- ja kutsekoolide näiteringid ja kooliteatrid ning osalejad peaksid olema vähemalt 5. klassist.
Iga kooliteater on kutsutud osalema kuni 15 minuti pikkuse esinemisega, mille sisuks on doonorlus. Trupi maksimaalne suurus on 10 õpilast ja 2 õpetajat-juhendajat.
Festivalil on igal kooliteatril kokku 30 minutit lava kasutusaega, millest 15 minutit on esinemiseks ning ülejäänud 15 min lava ülesseadmiseks ja mahavõtmiseks.
Esinemisi hindab viieliikmeline žürii, kes koosneb EHLi ja verekeskuse esindajatest.
Parimatele on välja pandud auhinnad, esikohta autasustatakse kollektiivse tasuta teatrireisiga vabalt valitud etendusele Mandri –Eestis (sh transport korraldajate poolt).

Teatrifestivalil osalemissoovist palume teatada ning esinemise lühitutvustus saata hiljemalt 15. detsembriks Eesti Harrastusteatrite Liitu Maret Oomerile aadressil maret.oomer [ät] mail.ee.

Täpsemad konkursi reeglid leiab juhendist.

Lisainfo:

Ülo Lomp,
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht,
ylo.lomp [ät] regionaalhaigla.ee, tel: 53365943

Maret Oomer,
Eesti Harrastusteatrite Liit,
maret.oomer [ät] mail.ee, tel: 5074926