Verekeskus alustab jõulukuud üritusega „Eesti süda kingib elu“

paide

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus alustab juba kolmandat aastat jõulukuud Eestimaa südames Paides 4. ja 5. detsembril üritusega „Eesti süda kingib elu“. Järvamaalasi oodatakse verd loovutama 4. detsembril kl 12-18 ning 5. detsembril kl 10-15 jõuluilmelisse Paide Kultuurikeskusesse, kus doonoreid võtab vastu rikkalikum jõululaud, toimub õnneloos, kus iga loos võidab ning meeleolukaid auhindu ja üllatusi on veelgi.

Verekeskuse doonorluse arendusjuhi Ülo Lombi sõnul on üritus ellu kutsutud selleks, et omavalitsuste kaudu rohkem doonorlusele tähelepanu pöörata ning doonoreid väärtustada: „Juba kolmandat aastat alustame jõulukuu üritusi Eestimaa südamest Paidest, sest Paide linn on oma nimele vääriliselt juba aastaid doonorlust väärtustanud ning meid igati toetanud, samuti on järvamaalased väga usinad doonorid, kes on alati nii meie doonoripäevi kui ka suviseid doonoritelke rohkearvuliselt väisanud ning verd loovutades head teinud.“ Paide oli ka esimene omavalitsus, mis pälvis 2010. aastal doonorite tänuüritusel Tallinna Raekojas, verekeskuse auhinna parimale doonorlust arendavale omavalitsusele, sest Paide tegevused doonorlusele kaasa aitamises olid kõige silmatorkavamad ja tipnesid aastalõpu üritusega Paide raekojas, milleks oli suurejooneline tänupidu kogu Järvamaa doonoritele.

Ka Paide linnapea Priit Värk kutsub kõiki Järvamaa inimesi heategu tegema: „Paide on alati silma paistnud lahkete vereannetajate poolest, nii et väärime hästi südamelinna nime. Loodan, et ka sel aastal on doonoreid palju!“

Aasta tagasi külastas üritust „Eesti süda kingib elu“ kahel päeval 197 järvamaalast, kellest 171 lõppes külaskäik eduka vereloovutusega, annetades 77 liitrit hinnalist verd.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.
Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt verekeskus.ee  ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad” ,

Verekeskus on ka Instagrammis @verekeskus, kuhu ootame kõiki doonoreid oma vereloovutuspilte postitama.