Verekeskus alustab jõulukuud üritusega „Eesti süda kingib elu“

paide

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus alustab jõulukuud Eestimaa südames Paides 1. ja 2. detsembril üritusega „Eesti süda kingib elu“. Järvamaalasi oodatakse verd loovutama 1. detsembril kl 12-18 ning 2. detsembril kl 10-15 jõuluilmelisesse Paide Kultuurikeskusesse, kus doonoreid võtab vastu rikkalikum jõululaud, toimub õnneloos, kus iga loos võidab ning meeleolukaid auhindu ja üllatusi on veelgi. 1. detsembril tuleb verd loovutama ka Paide linnapea Siret Pihelgas.

Verekeskuse arendusjuhi Ülo Lombi sõnul on üritus ellu kutsutud selleks, et omavalitsuste kaudu rohkem doonorlusele tähelepanu pöörata ning doonoreid väärtustada: „Nii nagu aasta tagasi, alustame ka tänavu Eestimaa südamest Paidest, sest Paide linn on oma nimele vääriliselt juba aastaid doonorlust väärtustanud ning meid igati toetanud, samuti on järvamaalased väga usinad doonorid, kes on alati nii meie doonoripäevi kui ka suviseid doonoritelke rohkearvuliselt väisanud ning verd loovutades head teinud.“ Paide oli ka esimene omavalitsus, mis pälvis 2010. aastal doonorite tänuüritusel Tallinna Raekojas, verekeskuse auhinna parimale doonorlust arendavale omavalitsusele, sest Paide tegevused doonorlusele kaasa aitamises olid kõige silmatorkavamad ja tipnesid aastalõpu üritusega Paide raekojas, milleks oli suurejooneline tänupidu kogu Järvamaa doonoritele.

Aasta tagasi külastas üritust „Eesti süda kingib elu“ kahel päeval 207 järvamaalast, annetades üle 93 liitri hinnalist verd. Toona annetas esmadoonorina verd ka Paide linnapea Siret Pihelgas, kes on lubanud ka tänavu üritusel verd loovutada, võttes ühtlasi Ülo Lombilt vastu verekeskuse „10 aastat doonoritelke“ tänukirja.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 19 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee  ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad” ,

Verekeskus on ka Instagrammis @verekeskus, kuhu ootame kõiki doonoreid oma vereloovutuspilte postitama.

img_5253

Meenutus eelmisest aastast: Verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp andmas Paide linnapea Siret Pihelgasele tänukirja

img_5266

Paide linnapea esimene heategu doonorina