Verekeskus korraldab Kuressaares doonoripäevad!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii kuusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 18.07-20.07 Kuressaare kultuurimajas toimuvale doonoripäevadele.

Kuna suveperioodil jäävad verevarud alati madalamaks, õnnetusi on aga suveti rohkem – seetõttu ootame kõiki häid inimesi suvel vähemalt ühe korra verd loovutama. “Oleme taas Kuressaares doonoripäevi korraldamas ja seekord oleme kohapeal lausa 3 päeva, sest siinsed doonorid on ühehoidev kogukond. Meil on väga hea meel kutsuda kõiki terveid ja abivalmis inimesi saarlasi verd loovutama.“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.