Verekeskus kutsub üles korduvdoonorlusele

Alates aprillist käivitus nelja Eesti verekeskuse ja Sotsiaalministeeriumi koostöös teavituskampaania, mis kutsub inimesi üles regulaarselt verd loovutama: naisi kolm ja mehi neli korda aastas.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste sõnul on teavituskampaania eesmärk tuletada inimestele meelde, et verd ei saa kunstlikult asendada ning haiglad ja verekeskused vajavad doonorite abi aastaringselt.

Kampaania käigus jõuavad teleekraanidele verekeskuse uued reklaamklipid. „Soovime verekeskuste senisest pisut teistsuguse lähenemisega reklaamide abil meelde tuletada, et patsiendid vajavad verd igal aastaajal ning julgustada inimesi regulaarselt verd loovutama,“ sõnas Kullaste.

2012. aastal oli Eestis veidi üle 28 000 korduvdoonori, kes tegid aastas keskmiselt 1,6 vereloovutust. „Võimalusel võiksid aga doonorid verd loovutada aastas kolm kuni neli korda,“ lisas ta.

Korduvdoonorite veri on patsientidele alati ohutum, kuna seda on korduvalt testitud. „Samuti oskavad korduvdoonorid jälgida doonorile sobivat tervislikku eluviisi ja saavad boonusena ka aeg-ajalt väga hea enesetunde kellegi aitamisest,“ lisas dr Kullaste ning avaldas lootust: „Loodetavasti püüavad need reklaamid inimeste tähelepanu ja tuletavad verekeskuse külastamist meelde.“

Verekeskused ootavad kõiki terveid, puhanud ja söönud vähemalt 18-aastaseid inimesi verd loovutama Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel. Lisaks sellele toimuvad iga päev ka väljasõidud väiksematesse linnadesse. Tallinnas on doonoritele avatud kaks vereloovutuskohta: verekeskuses Ädala tn 2 ja DoonoriFoorumis Narva mnt 5.

Klippe saab näha siin:

http://www.youtube.com/watch?v=wiVJjzosrCY&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=Anh0TXVdTe4

Lisainfo aadressil www.verekeskus.ee ja Facebookis lehel „Doonorid ja Sõbrad“.