Verekeskus kutsub Uude Maailma tänavafestivalile

5. ja 6. septembril avanevad taas Uue Maailma asumi tänavad turgudele, kohvikutele, kontsertidele, näitustele ning kõigile huvilistele. Lisaks ei pea hea tegemiseks töölt ega koolist poppi tegema, sest tänavafestivali raames saab pühapäeval ka doonoriks tulla.

Kolmanda Uue Maailma festivali hüüdlause on “See ei ole lihtsalt tänav, see on minu kodutänav”. Eesmärk on näidata, et tänav pole ainult liikumiskoridor, vaid kodukandi osa ja kohtumise ning koos tegemise paik.

Festivali alguseks on laupäeval kell 12 Telliskivi loomelinnakust Uue Maailma poole teele asuv rongkäik koostöös Telliskivi seltsi ja Polymeri kultuuritehasega. Ametlik avamine toimub kell 13 Väike-Ameerika, Kesk-Ameerika ja Luha tn ristmikul e. Uue Maailma Platsil.

Verekeskusel on rõõm tänavafestivalil kaasa lüüa ning kutsuda osalema Uue Maailma kodutänavate elavdamisel. Verekeskus julgustab kõiki terveid ja heasüdamlikke inimesi, kes doonorluse läbi head teha tahavad, tulema vereloovutusele pühapäeval, 6. septembril kell 12-15.00 Kesklinna noortekeskusesse (Videviku 31).

Tänavafestivali kava hõlmab nii muusikat ja tantsu, kui ka jalgpalli ning malet, põhirõhk on aga kohalike elanike kaasamisel ja isetegemisel. Avatud on seitse tänavakohvikut ja traditsiooniline tänavaturg. Uue Maailma meistrite poolt juhendatavates töötubades saab meisterdada linnupesakasti või sepistada endale ilusa raudnaela.

Uue Maailma Platsil on üles seatud lava, kus esinevad Jäääär, Jaan Pehk koos Jarek Kasari ja Vaiko Eplikuga, Zahir, Under Marié jt.

Festivalil toimub ka hulk loenguid – esmaabist, tuleohutusest, Uue Maailma asumi aedadest ja mobiiliga pildistamisest. Mõlemal päeval on avatud ka lastenurk. Külastada saab Velokuuri ning kohalikku lemmikraamatukogu Kapsad.

Nagu ikka, paneb festivalile punkti filmiõhtu. Sel korral viib seda läbi režissöör René Vilbre, kes tutvustab oma untsuläinud filmiprojekte.

Kõik Uue Maailma festivali üritused on osalejatele tasuta.

Festivali kava:
www.uusmaailm.ee/festival

Festivali korraldab asumi elanikke ja miljööväärtusliku linnakeskkonna sõpru koondav Uue Maailma Selts. Selts tahab edendada kohalikku elu arvestades kohalikku ajalugu ja arhitektuuri ning elustada ja ausse tõsta miljööväärtusliku piirkonda. 2007. aasta tänavafestivali eest premeeris Tallinna linn Uue Maailma Seltsi “Aasta Kultuuriteo” auhinnaga. Eesti Mittetulundusühenduste ja Sihtasutuste Liit valis seltsi ka 2007. aasta kodanikuühenduseks. Uue Maailma Seltsi tegevusi toetavad EEA Vabaühenduste Fond, Tallinna Kesklinna Valitsus, Kultuuriväärtuste Amet, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:
Madle Lippus
kaku@uusmaailm.ee
566 67 058