Verekeskus liitus uue heategevusportaaliga Help.ee

Verekeskus liitus vastavatud heategevusportaaliga Help.ee (www.help.ee), mis koondab ühte veebikeskkonda heategevusprojektid ja -ühendused. Leht hõlmab infot nii kohalike kui välismaiste heategevusalgatuste kohta ning pakub professionaalset abi nende kuuldavaks tegemisel. Algatuse taga on vabatahtlikest eraisikud.

„Olukord meie heategevusmaastikul on suhteliselt killustunud,“ märkis Help.ee algataja Kaupo Kalda. „Näiteks on Eestis heategevusprojekte, millest pea igaüks on kuulnud, kuid sealjuures on veel suurem hulk neid, kelle kohta me infot ei oma. Meie suurim eesmärk heategevuse kui elustiili propageerimise kõrval ongi aidata seni vähemtuntud heategevusprojektide kohta sõna levitada, neid läbi Help.ee keskkonna turundades. Seda teevad elukutselised turundusinimesed, tasuta ja heast südamest.“

“Teiste märkamine ja aitamine võiks olla meie kõigi elu normaalne osa. Help.ee lihtsustab nüüdsest oluliselt nii abi otsimist kui selle pakkumist, kogudes valdkonnast olenemata aktuaalsed algatused kokku ühte lihtsalt hoomatavasse keskkonda,” selgitas Kaupo Kalda. “Abipakkujad saavad projekti panustada mitmel erineval viisil nagu vabatahtlik töö, annetamine, oskuste-teadmiste jagamine, info levitamine. Aidata saavad nii ettevõtted, sõpruskonnad kui üksikisikud.”

Help.ee kommunikatsioonijuhi Dajana Tiitsaare sõnul on tänaseks uude keskkonda tee leidnud juba mitukümmend toredat heategevusorganisatsiooni ning neid tuleb järjest juurde. „Me lähtume põhimõttest, et konkurentsil heategevuses kohta ei ole. Meie poolt välja pakutud heategevuskeskkond on aknaks kõigile ühendustele, kes soovivad endast laiemale avalikkusele märku anda,“ lisas Tiitsaar.

Kõikide projektide tausta uurib hoolikalt enne avalikustamist sisutiim. Kõige pakilisemate SOS-teemade üle hakkab otsustama portaali asutajatest koosnev nõukogu.

Lisaks on uues portaalis VEREMEETER, mida saab soovi korral alla laadida ja näiteks enda blogisse või kodulehele üles riputada ning seeläbi veelgi rohkemaid inimesi verevarude seisust teavitada ja doonoriks kutsuda. Rohkem infot siit http://www.help.ee/veremeeter/

* Veremeeter on WordPressi plugin (widget), mis on ühenduses www.verekeskus.ee serveriga (andmete cachemine 1h) ning lööb “anumad punaseks”, kui mõne veregrupiga on kriis. Aita oma blogiga elusid päästa!
* Info uuendamine toimub korra tunnis, tagasi saadetakse ka natuke infot – kui palju veremeetrit sinu blogis näidatakse. See on vajalik selleks, et teha mingitki statistikat.
* Veremeeter on Help.ee tiimi “omatoodang” ning teostatud kokkuleppel Verekeskusega.

Lisainfo:
Kaupo Kalda
Help.ee asutaja
Veebiagentuuri OKIA loovjuht
E-post: info(ät)help.ee

Dajana Tiitsaar
Help.ee kaasasutaja, kommunikatsioonijuht
Turundus- ja kommunikatsioonibüroo Red Door konsultant
E-post: dajana(ät)help.ee
Tel: +372 501 0577