Verekeskus tähistab sõbrapäeva!

14. veebruaril ootab verekeskus kõiki doonoreid ning doonorite sõpru vereloovutusele. Sõbrapäeva puhul loositakse kõigi vereloovutajate vahel välja 10 teatrikutset kahele ning iga doonor saab omale valida meelepärase raamatu.

Sõbrapäeval kingib Eesti Kirjastuste Liit igale vereloovutajale raamatu. Lisaks osalevad kõik verd loovutanud doonorid teatripiletite loosimises. Teatrielamusi pakuvad Eesti Draamateater, Von Krahli Teater, Eesti Nukuteater, Vene Teater, Ugala Teater, Rakvere Teater, VAT Teater, Rahvusooper Estonia, Vanemuine ja NO 99.

Sõbrapäeva kampaania vahendaja on Eesti Kirjastuste Liit ning üritust toetavad:
Varrak
TEA Kirjastus
Eesti Raamat
Kunst
Ajakirjade Kirjastus
Ilo
Argo
Ilmamaa
Koolbri
Tänapäev
SE&JS
Olion

Doonorlus on võimalus teha abivajajale suurim kingitus – elu. Verekeskuse külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele peale vereandmist. Vereloovutusele tulles võta kindlasti kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument!

Verd loovutades on võimalik aidata raskes seisundis patsiente, kes võivad olla ka meie sõbrad, lähedased, tuttavad või ootamatu saatusekäänaku tõttu meie ise. Lisaks on doonorivere toel võimalik teha iga päev paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse kartuses sooritada.

Tule doonoriks ning võta sõber kaasa!

Sinu Verekeskus