Verekeskus tänab südamest kõiki appi tõtanud inimesi

Doonorvere kasutamine

Reede pärastlõunal tehtud verekeskuse üleskutsele, et vajatakse kiiresti 0 negatiivsete doonorite abi, reageeris üle 80 heatahtliku inimese, tänu kellele on verekeskuse verevarud oluliselt paranenud. Kui terve päeva jooksul külastas Ädala tänava verekeskust 124 doonorit ning tervislik seisund lubas verd loovutada 87 doonoril, siis pärastlõunal oli külastusi 80 ning vereloovutusi 60, kellest omakorda 0 negatiivseid doonoreid oli 45.

Verekeskus Ädala tänaval pikendas erandkorras reedel oma lahtiolekuaega kella 18ni õhtul. Vaatamata sellele, et verekeskus kaasas tööle lisajõudusid, venisid järjekorrad paaritunnisteks ning viimased vereloovutused tehti kell pool üheksa õhtul. Verekeskuse laboritöötajad jätaksid tööd südaööni ning tulid erandkorras tööle ka laupäeval.

Regionaalhaigla verekeskuse kvaliteedijuht dr Tatjana Plahhova tänab kõiki appi tõtanud inimesi:Me oleme südamest tänulikud kõigile headele inimestele, kes verekeskuse abipalvele kiiresti reageerisid ja reede õhtul meid külastasid, siin kannatlikult järjekorras ootasid, verd loovutasid ning tõhusalt meie verevarusid täiendasid.“ Dr Plahhova täpsustab: „Ehkki tänu doonorite abile on me verevarud 0 negatiivse veregrupi osas hetkel stabiliseerunud, pole me kunagi ootamatute õnnetusjuhtumite eest kaitstud, sestap vajavad verevarud jätkuvalt täiendamist ning kõik inimesed on oodatud verd loovutama nii täna kui ka pärast jaanipäeva,“ lisades: „Jaanipäeva pidustuste uljuses juhtub paraku ka pahatihti selliseid õnnetusi, millesse sattunud nii meedikute kui ka doonorite abi vajavad.“

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kilogrammi kaaluv inimene vanuses 18–65 eluaastat, kes on Eesti kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Verekeskus (Ädala 2) on täna, 22. juunil avatud DoonoriFoorumis (Narva mnt 5) kl 9-14 ning verekeskuses (Ädala 2) kl 8-16. 23. ja 24. juunil oleme suletud ning ootame doonoreid taas 25. juunil tavapärastel aegadel kl 11-19.

Verekeskus soovib kõigile ohutut ning rõõmuküllast jaanipäeva!