Verekeskus tunnustab doonoreid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tunnustab 9. märtsil Tallinna raekojas 0-reesusnegatiivse veregrupiga aktiivseid doonoreid.

Igal aastal on doonorite austamisürituse fookuses pisut erinevad doonorid. „Tänavu ootame 0 reesusnegatiivse veregrupiga doonoreid, sest neid kutsume vereloovutusele kõige sagedamini,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste. „Nende saatuseks on olla nii-öelda universaalsed doonorid, kuna nende veri sobib kõigile ja seda omadust kasutatakse kiiretes kriisisituatsioonides.“

Kolmandat aastat annab verekeskus samal päeval üle ka auhinna parimale doonorlust toetavale omavalitsusele, kelleks seekord on Narva linn. Auhinda tuleb vastu võtma Narva endine abilinnapea, praegune sotsiaalministeeriumi asekantsler Aleksander Ljudvig.

„Narva linnavalitsus on olnud suureks abiks Narva doonoripäevade ja doonorlust tutvustavate ürituste korraldamisel oma linnakodanikele,“ põhjendas valikut Kullaste.

Mullu läks Suure Doonorikruusi auhind Paidesse ja üle-eelmisel aastal Rakveresse.

Doonoreid tuleb austamisüritusele tervitama ka sotsiaalminister Taavi Rõivas. Muusikalise tervituse eest hoolitsevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid ning kohvilauas pakutakse suupisteid.

KAVA
12.00 Muusikaline tervitus EMTA üliõpilastelt
12.15 Avasõnad ütleb PERHi verekeskuse juhataja Riin Kullaste
12.25 Doonoreid tervitab sotsiaalminister Taavi Rõivas
12.35 Muusikaline vahepala EMTA üliõpilastelt
12.50 Narva linna autaustamine Suure Doonorikruusiga
12.55 Doonoreid tervitab endine Narva aselinnapea, sotsiaalministeeriumi asekantsler Aleksander Ljudvig
13.00 Piduliku osa lõpp, muusika EMTA üliõpilastelt
13.10 Kohvilaud
14.00 Lõpp

Ürituse pildigalerii