Verekeskus tunnustab regulaarseid vereloovutajaid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tunnustab  13. aprillil Tallinna raekojas eelmisel aastal aktiivselt verd loovutanud doonoreid.

Igal aastal on doonorite austamisürituse fookuses pisut erinevad inimesed. Seekord tõstab verekeskus esile Tallinna ja Harjumaa doonoreid, kes loovutasid möödunud aastal verd vastavalt kolm korda (naised) või neli korda (mehed) ning on kokku teinud vähemalt 25 vereloovutust.

„Regulaarsed doonorid on meie kuldvara, me saame nende peale alati kindlad olla,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Neljandat aastat annab verekeskus samal päeval üle ka auhinna parimale doonorlust toetavale omavalitsusele, kelleks seekord on Haapsalu linn. Auhinda tuleb vastu võtma Haapsalu aselinnapea Kaja Rootare.

„Haapsalu on alati olnud verekeskuse jaoks väga meeldiv väljasõidukoht. Kultuurikeskuses on hubane vastuvõtt ja suviste doonoritelkide juures on meil alati abiks aktiivsed Punase Risti töötajad, kes telkide õnnestumisele oluliselt kaasa aitavad,“ põhjendas valikut verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

„Ka kohalikud politsei- ja piirivalveameti töötajad tutvustavad telkide juures oma tööd, mis samutitõmbab linlaste tähelepanu meie ettevõtmisele. Selline linnapoolne heasoovlik tugi on oluline kogu doonorluse arendustegevusele,“ lisas Lomp.

Mullu läks Suure Doonorikruusi auhind Narva linnale, varem on tunnustusepälvinud ka Paide ja Rakvere.

Doonoreid tuleb austamisüritusele tervitama tervise- ja töövaldkonna minister Urmas Kruuse. Sündmusel esinevad Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased.

Päevakava 13.04
12.00 Muusikaline tervitus, esinevad Georg Otsa muusikakooli õpilased
12.10 Doonoreid tervitab Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste
12.15 Doonoreid tervitab sotsiaalministeeriumi tervise- ja töövaldkonna minister Urmas Kruuse
12.25 Doonoreid tervitab Regionaalhaigla juhatuse liige ja ülemarst dr Andrus Remmelgas
12.30 Muusikaline vahepala
12.40 Haapsalu linna autaustamine Suure Doonorikruusiga
12.45 Doonoreid tervitab Haapsalu aselinnapea Kaja Rootare
12.50 Piduliku osa lõpp, esinevad Georg Otsa muusikakooli õpilased
13.00 Kohvilaud
14.00 Vastuvõtu lõpp

Ürituse pildigalerii

Lisainfo:
Ülo Lomp
Doonorluse arendusjuht
Regionaalhaigla verekeskus
Tel: 5336 5943