Verekeskus vajab doonorite abi

marekmetslaid_MMP9861

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus palub inimestel tulla vereloovutusele, sest haiglates on ravil mitu eluohtliku verejooksuga patsienti, nende hulgas laps, kes vajavad pikaajalist vereülekannet. Ka nädalavahetusel kulus haiglates traumadest tingitud verejooksude korvamiseks tavapärasest suurem hulk doonoriverd, mistõttu vajavad verevarud hädasti täiendamist.

 

Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste sõnul on praegu Regionaalhaigla verekeskuses olukord, kus haiglatele väljastatakse rohkem verd, kui doonorid suudavad annetada. Lisaks peab verekeskus olema valmis erakorralisteks olukordadeks, kus patsiendi elu päästmiseks kulub palju doonorverd.

 

Verepuudus on meie kõigi ühine mure, sest abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda meie sõbrad, lähedased või tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda meie elu. Loovutades verd saame anda oma panuse selle jaoks, et Eesti haiglate verevarud oleks piisavad ja abivajajatele tagatud sobiv doonorveri.

 

Verekeskuse külastamiseks tuleb varuda orienteeruvalt tund aega, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit, ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning puhkusele pärast vereloovutust.

 

Verekeskus ootab doonoreid Tallinnas aadressil Ädala tänav 2 esmaspäeval ja reedel kella 8-16 ning teisipäevast neljapäevani kella 11-19.
Tallinnas Narva maantee 5 asuvas Foorumi keskuses saab verd loovutada esmaspäeval ja reedel kella 9-16 ning teisipäevast neljapäevani kella 10-18.

Tule doonoriks, kui oled:

  • terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid
  • puhanud ja söönud
  • kehakaaluga üle 50 kg
  • 18-60 aastane

Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Vereloovutusele tulles võta kindlasti kaasa isikut tõendav dokument!

Hoia meie tegemistel peal ka Facebookis: https://www.facebook.com/DoonoridjaSobrad/