Verekeskus vajab kõikide veregruppide verd!

Verekeskus vajab hetkel hädasti kõikide veregruppide verd, sest seoses haiglate järsult tõusnud vajaduse ja doonorite vähenenud aktiivsusega on verevarud väga madalad. Eriti oodatud on 0-reesusnegatiivsete doonorite veri, kuid kutsume ka teiste veregruppide doonoreid ja esmaseid vereloovutajaid!

Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste sõnul on sellel sügisel on olnud rekordiline haiglate doonorivere tarbimine, mis on varusid oluliselt vähendanud. Dr Kullaste täpsustab: „Septembris oli viimaste aastate suurim väljastus, veidi üle 3000 doosi (keskmine 2500) ning üle Eesti jätkub suur väljastus ka oktoobris. Alates käesoleva kuu algusest oleme juba väljastanud üle 1200 doosi.“
Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.
Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Kahe vereloovutuse vahe peab meestel olema 60 ning naistel 90 päeva.

Oleme avatud:

DoonoriFoorum (Narva mnt 5, Foorumi keskuse 4. korrus)
E-N 11-19
R 9-14
Registratuur: 664 0470

Verekeskus (Ädala 2)
E, R 8-16
T-N 11-19
Registratuur: 617 3001

Kõige värskemat infot veregruppide vajaduse kohta saab verekeskuse kodulehelt ja Facebookist „Doonorid ja Sõbrad“ lehelt.

Tule doonoriks – Sina saad aidata!